صدور نامه بسیار مهم قاسم شعله‌سعدی موسس راه‌سوم در زمانه حساس کنونی به رئیس‌جمهور آمریکا

[vc_row css_animation=”” row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”full_width” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern”][vc_column][vc_column_text]

صدور نامه بسیار مهم قاسم شعله‌سعدی موسس راه‌سوم در زمانه حساس کنونی به رئیس‌جمهور آمریکا

عالیجناب ژوزف بایدن ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا

با تبریک پیروزی جنابعالی

در آستانه ورود حضرتعالی به کاخ سفید، زمزمه‌هایی در خصوص مذاکره با جمهوری اسلامی ایران که در حال فروپاشی می‌باشد به گوش می‌رسد. بنابراین با اغتنام از مناسبت به دست آمده، مواردی را به اطلاع می‌رسانم.

۱- جمهوری اسلامی ایران به دلایل کاملا علمی در حال فروپاشی می‌باشد. زیرا با بحران‌هایی درگیر است که مختص دوران گذارِ نظام‌های توتالیتر به سوی دموکراسی است، که از جمله می‌توان به بحران‌های مشروعیت، عدم همبستگی کارگزاران سیاست،‌ ناکارآمدی، اقتدار، فساد، ورشکستگی اقتصادی و مالی و غیره اشاره کرد. و در مورد ایران به ویژه باید بحران رهبری و جانشینی را هم افزود.

۲-اگر تنها بحران مشروعیت رژیم مورد توجه قرار گیرد، محرز و مسلم می‌شود که این رژیم، مردم ایران را نمایندگی نمی‌کند.

۳-تجربه ۴۲ سال گذشته نشان می‌دهد که کنگره و کاخ سفید به طور متناوب در اختیار دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان بوده ولی مسئله ایران حل نشده باقی مانده، زیرا مشکل مربوط به رژیم ایدئولوژیک تهران است نه واشنگتن و دشمنی با ایالات متحده در هویت و ذات ایدئولوژیک حکومت ایران نهفته است.

۴-در ایجاد این مسئله و در سطحی کلان‌تر، یعنی پدیده “تروریسم اسلامی“تاحدی ایالات متحده مسئول بوده زیرا:

 الف : به دلیل عدم قاطعیت پرزیدنت “جیمی کارتر” نسبت به رعایت ساز و کارهای سیستم دو قطبی “موازنه قدرت” یا “موازنه وحشت“در دوران جنگ سرد، ارتش سرخ “اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی” مطمئن از عدم واکنش جدی ایالات‌متحده مبادرت به اشغال افغانستان کرد و ایالات متحده در راستای مقابله با ارتش سرخ گروههای جهادی افغانستان را مورد حمایت قرار می‌داد که از آن گروه‌های جهادی “طالبان” پدید آمد و از طالبان “القاعده” ظهور کرد و ترویسم اسلامی را بنیاد نهاد.

ذکر این نکته ضروری است که خروج زودهنگام نیروهای آمریکایی در زمان فقدان دولتی مستحکم در عراق زمینه ساز پیدایش  داعش” گردید که ادامه طبیعی القاعده می‌باشد.

 ب: بیانیه کنفرانس “گوادلوپ” متشکل از پرزیدنت جیمی کارتر، جیمز کالاهان، هلموت اشمیت و والری ژیسکاردستن که بنا بر اظهار ژیسکاردستن، تحت اصرار پرزیدنت جیمی کارتر، عدم حمایت از شاه ایران را اعلام نمود، پیروزی خمینی را تضمین کرد که بدین‌ ترتیب با پایه‌گذاری دومین رکن “تروریسم اسلامی” این پدیده کامل شد. آنچنانکه که در اصل ۱۵۴ قانون اساسی منعکس است جمهوری اسلامی ایران از مبارزات مستضعفین علیه مستکبرین در سراسر جهان باید دفاع کند و در راستای آن “سپاه قدس” برای ماموریت‌های برون‌مرزی تشکیل گردید که از نقش آن آگاه می‌باشید که البته به جای حمایت از مبارزات مستضعفین از “بشار اسد جنایتکار” حمایت می‌کند.

۵- در راستای دشمنی ایدئولوژیک جمهوری اسلامی، اشغال سفارت ایالات متحده در تهران و گروگان گرفتن دیپلمات‌ها و پرسنل آن، حمله به مقر تفنگداران آمریکا در بیروت، کنیا، عربستان و غیره توسط گروه‌های نیابتی…. به این کارنامه باید بی‌ثبات کردن منطقه و امور دیگری هم افزود.

۶ -آنچه مربوط به رفتار حکومت جمهوری اسلامی با ملت ایران است: نقض سیستماتیک حقوق بشر، اعدام، سرکوب، مصادره اموال مردم، بدرفتاری و فشار به اقلیت‌های دینی، سرکوب بهائیان، تحمیل محدودیت‌های غیر قابل تحمل به بانوان، ترور و… این گونه امور به صورت یک رفتار روتین و معمولی درآمده است.

۷- فساد گسترده، نهادینه و علنی، غارت بیت‌المال و تامین مالی تروریسم از دیگر نشانه‌های جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. و این امر موجب شد ارزش پول ملی به یک چهارهزارم (۱/۴۰۰۰) سقوط کند.

۸- علی‌رغم اینکه تحریم‌های اقتصادی به مردم ما لطمه بسیار زد، اما از آنجا که حکومت را هم تحت فشار قرار می‌داد، ملت آن خسارت‌ها را تحمل می‌کردند به امید آنکه فشار به حکومت، منجر به سقوط آن شود.

۹- ملت ما احساسی دوگانه و حتی متضاد نسبت به ایالات متحده دارند. زیرا از یک سو بیشترین دوستی را در میان ملل جهان نسبت به آمریکا دارند و از سوی دیگر خاطره‌های بدی در مورد کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ علیه دولت ملی ایران تحت ریاست “دکتر محمد مصدق” و نیز موضع ریاست جمهوری وقت آمریکا در کنفرانس گوادلوپ که در واقع تضمین کننده قدرت یافتن خمینی و استقرار رژیم استبدادی شد، دارند، که از حافظه ملت ما پاک نخواهد شد.

۱۰-احتمالاً فقدان روابط دیپلماتیک با ایران و عدم حضور دیپلمات‌های شما در تهران سبب شده که واقعیت‌های امروز جامعه ایران که بی‌شباهت به شرایط سال ۱۳۵۷ نمی‌باشد ناشناخته بماند وَاِلا اگر به عمق آنچه که در زیر پوست جامعه برای سرنگونی جمهوری اسلامی می‌گذرد مطلع بودید، هرگز زمزمه مذاکره با این رژیم در حال سقوط را مطرح نمی‌کردید. گاهی سیاستمداران مرتکب اشتباه محاسباتی می‌شوند. مثلاً در واپسین روزهای سقوط نظام پادشاهی ایران، “هوا کو فنگ “رهبر چین از ایران دیدار رسمی به عمل آورد. امیدواریم شما با مذاکره با رژیم در حال احتضار جمهوری اسلامی مرتکب چنین اشتباهی نشوید. ملت ایران مصمم است که این رژیم را که “نه قابل اصلاح است و نه قابل تحمل” ساقط کند و در راستای این خواست عمومی، اینجانب “مانیفست راه سوم راه نجات ایران” را ارائه داده‌ و بر این باورم که ایران به مثابه یک بمب ساعتی هر لحظه مستعد تحولی بزرگ است، که آخرین مورد آن مربوط به اعتراضات هم‌میهنان بلوچ ما می‌باشد. لازم به یادآوری است که ملت ما در طی سال‌های گذشته چندین بار قیام کرده‌اند. ازجمله در دی ماه ۱۳۹۶ و آبان ماه ۱۳۹۸ که با سکوت جامعه جهانی مواجه شدند.

۱۱- به پاس احساس دوستی که ملت ما نسبت به ایالات متحده داشته و دارد در جریان اعتراضات ۱۳۸۸ با طرح جمله معروف “اوباما اوباما یا با اونا یا با ما”منتظر بودند که پاسخ داده شود که اوباما همراه مردم ایران است نه حامی جمهوری اسلامی، متاسفانه پاسخی نشنیدند.

۱۲-ملت ما می‌داند که برجام، در زمانی به وجود آمد که شما معاون رئیس جمهور آمریکا بودید و لابد آن را دستاورد دولت متبوعتان می‌دانید و به لحاظ روانی علاقمند به حفظ آن هستید. امیدواریم این احساس روانی و نیز در راستای تقابل با آنچه پرزیدنت دونالد ترامپ انجام داده، مشوق جنابعالی برای “مذاکره و معامله” با جمهوری اسلامی ایران نشود.

۱۳- امروز ملت ما امیدی به کمک و حمایت شما ندارد تا از مبارزات‌شان حمایت کنید. ولی انتظار دارد که با اقدام به مذاکره با جمهوری اسلامی، لااقل مبارزات مردم ما را تضعیف نفرمایید، زیرا هرگونه مذاکره و معامله با جمهوری اسلامی ایران که نماینده ملت ما نیست، به طور نسبی موجب تقویت این “مرده متحرک” می‌شود و به همان نسبت منجر به تضعیف مبارزات ملت در مقابل یک”رژیم استبدادیِ قرون وسطایی” حاکم بر ایران خواهد شد.

۱۴- پیام “راه سوم راه نجات ایران” تشکیل دولتی سکولار دموکراتیک، مبتنی بر اعلامیه جهانی حقوق بشر است که به صورت جنبشی غالب در کشور مطرح می‌باشد و پیام بیرونی آن صلح و دوستی با جهان است تا بر دشمنی‌های احمقانه‌ای که حاکمان نامشروع جمهوری اسلامی علیه جهان آزاد ایجاد کرده‌اند خط بطلان بکشد و جایگاه ملت فرهنگ‌ساز و تمدن آفرین ما را در جهان احیا کند.

در پایان خاطرنشان می‌کنم که “من صدای شکستن استخوان‌های جمهوری اسلامی ایران را شنیده‌ام” امیدوارم شما هم بشنوید.

با تقدیم احترامات فائقه 

قاسم شعله سعدی- موسس جنبش راه سوم راه نجات ایران

۱۴ اسفند ۱۳۹۹

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

2 دیدگاه

  1. دین و عقل نداشتن برای شماها مهم نیست، لااقل واقع گرا باشید
    از نشونه های درستی و تداوم جمهوری اسلامی، داشتن دشمنانی در حد شماهاست

  2. آقای دکتر شعله سعدی
    بنده حاضرم برای پیگیری حقوق شهروندی یا هر موضوعی که جایگاه حقوقی در نظم حقوقی فعلی حاکم داشته باشد (در ارتباط با منشور صادره توسط شما ) در یکی از محاضر رسمی به جنابعالی وکالت رسمی محضری بدهم و حق الوکاله را هم پرداخت کنم
    فکر کنم این راهکار مناسبی باشد برای این که نمایندگان واقعی ملت در برابر حکومت و دولت توان عرض اندام داشته باشد .
    اگر چنین راهکاری امکان اجرایی شدن دارد فراخوان بدهید که مردم در دفاتر رسمی به شما وکالت بدهند .

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Google Translate