دادگاه تجدید نظر؛ آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی تبرئه شدند

دادگاه تجدید نظر؛ آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی تبرئه شدند

خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدید نظر، آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی دو وکیل دادگستری را از اتهامات مطروحه تبرئه کرد. این دو وکیل دادگستری پیشتر توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران هر کدام به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده‌ بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، امروز ۸ بهمن ما ۱۳۹۸، ابوذر نصراللهی وکیل مدافع آرش کیخسروی گفت: “با توجه به دفاعیات ارائه شده در جلسه تجدید نظر، حکم به تازگی از سوی دادگاه ابلاغ شده است”.

وی افزود: “آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی از هر دو عنوان اتهامی تبرئه و دادنامه شعبه بدوی نقض شد”.

جلسه دادگاه تجدیدنظر آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی دو وکیل دادگستری روز سه‌شنبه ۲۴ دی ماه در دادگاه تجدید نظر استان تهران برگزار شده بود. 

آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی در تاریخ ۲۷ مردادماه ۹۷ در پی حضور در تجمعی در اعتراض به نظارت استصوابی و قرارداد دریای خزر در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شدند.

این دو وکیل دادگستری در تاریخ ۱۹ آذرماه ۹۷ توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به پنج سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شدند.

آرش کیخسروی در تاریخ ۲۰ آذرماه و قاسم شعله سعدی در تاریخ ۱۳ آذرماه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شده‌اند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Google Translate