بیانیه شماره ۲۰

بیانیه مهم و تاریخی دکتر قاسم شعله‌سعدی موسس راه سوم در آستانه امضای قرارداد ۲۵ ساله ایران و جین

عالیجناب شی جین پینگ
ریاست جمهوری خلق چین

⭕ضمن ادای احترام به ملت کهنسال چین که همراه با ملت ایران کهن نقشی اساسی در آفرینش فرهنگ و تمدن جهان داشته اند در آستانه دیدار رسمی وزیر محترم امور خارجه شما از ایران که طبق اخبار منتشره به منظور امضای قرارداد ۲۵ ساله صورت گرفته موارد زیر را به استحضار جنابعالی می رسانم:

۱- حکومت جمهوری اسلامی ایران که در حال فروپاشی می‌باشد، نماینده ملت ایران نیست و ملت ما به هر مناسبتی این فقدان نمایندگی را ابراز کرده است. از جمله در ۳ سال اخیر با ۲ قیام سراسری خواهان سقوط جمهوری اسلامی شده‌اند و در آخرین
(به اصطلاح) انتخابات پارلمانی
علیرغم مهندسی انتخابات و تقلب گسترده کمترین میزان رای رقم خورد.

۲- هم‌اکنون کارزار بزرگ «نه به جمهوری اسلامی و تحریم کامل انتخابات ریاست جمهوری » در جریان است.

۳- حکومت جمهوری اسلامی با چندین بحران مختص دوران گذار از نظام‌های توتالیتر به دموکراسی مواجه می‌باشد، که حاکی از سقوط حتمی این رژیم است. از جمله می‌توان به بحران‌های مشروعیت، عدم همبستگی کارگزاران سیاست، ناکارآمدی، فساد، اقتصادی و مالی، جانشینی، منطقه‌ای …..اشاره کرد.

۴- قرارداد مزبور در تعارض با منافع ملی ایران تنظیم گردیده و به لحاظ حقوقی، سیاسی، اخلاقی و انسانی مردود خواهد بود.

۵- اگر بخاطر داشته باشید آقای پرزیدنت هواکوفنگ رهبر وقت چین در واپسین روزهای سقوط رژیم پادشاهی از ایران دیدار رسمی به‌عمل آورد که نشان دهنده عدم تحلیل درست از شرایط آن زمان ایران بود که مقامات را به ارتکاب چنین اشتباه محاسباتی رهنمون شده بود و به پرستیژ سیاسی و دیپلماتیک کشور شما لطمه زد. امید است از تکرار اشتباه مشابه با امضای قرارداد ۲۵ ساله اجتناب فرمایید زیرا شرایط امروز ایران دقیقا مشابه شرایط آن روز است.

۶- اگر سفارت کبرای شما در تهران تحلیل دقیقی از آنچه در ایران میگذرد ارایه نمی‌دهد کافی است که اندک نظری بر شبکه‌های اجتماعی و دنیای مجازی بیفکنید تا واقعیت‌های زیر پوست جامعه ایران را دریابید.

۷-همانگونه که متذکر شدم اولا حکومت جمهوری اسلامی نماینده ملت ایران نیست، ثانیا این قرارداد در تعارض کامل با منافع ملی ایران و کاملا ناعادلانه تنظیم شده، ثالثا حکومت جمهوری اسلامی جز یک (مرده متحرک )نمی‌باشد و اتفاقا دلیل اصلی مقامات نامشروع ایران از امضای این قرارداد نجات خویش و رژیم درمانده خوداز این استیصال است نه تامین منافع ملی ایران و بالاخره به‌دلیل امضا در وضعیت استیصال و شکنندگی جمهوری اسلامی، این قرارداد ذاتا محکوم به بطلان خواهد بود.

۸- احتمالا جنابعالی دوستی دو ملت بزرگ ایران و چین را با ارزش تر از قراردادی که با عنایت به موارد فوق و از روی استیصال حکومت ایران منعقد گردد و موجب خدشه به دوستی دو ملت میشود ارزیابی خواهید کرد.

⭕با توجه به موارد پیش گفته و به‌ویژه دلیل استثنایی انتخاب مجدد جنابعالی به رهبری چین یعنی(فرزانگی )جنابعالی، انتظار دارد با فراخواندن وزیر محترم امور خارجه‌تان امضای هرگونه قرارداد که البته باید تامین کننده منافع ملی دو کشور باشد را به آینده و توسط دولت جمهوری سکولار دموکراتیک ایران موکول فرمایید.

با احترامات فایقه

جنبش راه سوم-راه نجات ایران

قاسم شعله سعدی ۱۴۰۰/۱/۷بب

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Google Translate