پیام شماره ۷۸

پیام شماره ۷۸

اعلام همبستگی با جنبش معلمین کشور

ملت غارت شده ایران

با استقبال از جنبش معلمین نکاتی را به استحضار میرسانیم:

۱- اقشار و گروه هایی که مرجعیت هدایت جامعه را نمایندگی میکنند به نسبت اعتبار و احترامی که از آن برخوردارند مسئولیت نیز بعهده خواهند داشت که همانا مسئولیت هدایت جامعه و تربیت نسلی است که باید به نوبه خود کشور را اداره کند و از میان این اقشار چه قشری معتبر تر ،گسترده تر و موثرتر از معلمین؟

۲- کاملا طبیعی است که این گروه های تاثیر گذار اولین سیبل ها و هدف های حکومتهای استبدادی قرار گیرند تا از ایفای مسئولیت هدایت جامعه و تربیت نسلی که باید جامعه را بسوی رهایی ،حق طلبی ،عدالت خواهی ،آزادگی ،عزت ،غیرت ،ترقی و پیشرفت ……هدایت نماید باز دارد و حکومت در این طرح شیطانی موفق و متاسفانه معلمین ما از این آسیب مصون نبوده که نتیجه آن وضعیت فاجعه بار کنونی کشور و «نسلی بی تفاوت »نسبت به سرنوشت خود و کشور و در یک کلام « فروپاشی اخلاقی »جامعه میباشد.

۳- با این وجود معلمین ما که همگی تحت حاکمیت نرم های و معیارهای جمهوری جور و جهل و فساد گزینش و وارد دستگاه عظیم آموزش و پرورش شده اند نسبت به آن نرم ها طغیان کرده ، و با شجاعتی ستودنی حساب خود را از حساب این حکومت جنایتکار جدا نموده و هرچند با تاخیر اما چنان با صلابت به میدان آمده که جبران عدم توفیق چهل ساله را نوید میدهند.

۴- اینک که اعتراضات معلمین شجاع و آگاه محدوده مطالبات حقیرانه صنفی را در نوردیده و با مواضعی مانند
«این آخرین پیام است جنبش معلم آماده قیام است»

جانی تازه به کالبد مبارزات ملت دمیده و آن را ارتقا داده است و مشوق تجدید حیات جنبش دانشجویی بوده که بدلیل شأن محوری و تاثیر گذار خود مسئولیتی مشابه معلمین بر عهده دارد ، «جا دارد که این دو جنبش دست همکاری به هم دهند.»

۵- در مقابل آرایش سرکوبگرانه رژیم که آرایش ملی متقابل از طریق همبستگی ملی را ضروری ساخته چه خوب است که جنبش «معلم – دانشجو »توجه دیگر اقشار و گروه های مرجع و تاثیر گذار مانند حقوقدانان ،وکلا ،قضات ،زنان ورزشکاران ،هنرمندان ،کارگران کشاورزان ،بازاریان ودادخواهان…….. را جلب و آنها را به حضور در صحنه دعوت کند و با عنایت به وضعیت اضطراری کشور که حتی نباید لحظه ها را از دست داد روز جهانی کارگر ۱۱ اردیبهشت میتواند به صحنه یک همبستگی شکوهمند ملی و همراهی همه اقشار جامعه با کارگران تبدیل شود.

۶- قانع شدن به پیروزی های جزیی و عدم مداومت در مبارزه سبب ناکامی در تحقق اهداف ملت شده و با گسست در مراحل مبارزه ،رژیم دست به تعقیب و مجازات دست اند کاران مبارزه زده تا دیگران را مرعوب و اراده آنها را متزلزل نماید صدور احکام سنگین علیه معلمین و دانشجویان در آستانه قیام آنها در این راستا قابل تفسیر میباشد بنابراین استمرار در مبارزه هم از آسیب معترضین جلوگیری و هم تحقق اهداف و پیروزی ملت را تضمین مینماید.

جنبش راه سوم- راه نجات ایران ضمن اعلام همبستگی با جنبش معلمین همگان را به شرکت در اعتراضات روز جهانی کارگر و همراهی با کارگران دعوت مینماید .

درود بر معلمین
سرافراز ملت ایران
پاینده ایران

جنبش راه سوم- راه نجات ایران
قاسم شعله سعدی
۱۴۰۰/۲/۸

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Google Translate